MÖBLER / Skåp & hyllor / Telefonhylla 8941087
*
nr 894 1087
Telefonhylla
String, längd: 31, höjd: 18
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 maj 2014
kl 19:04:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/5 14:12:26
1
100 kr
12/5 18:59:22
2
Vinnande bud
- Tema
12 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: skåp string telefonhylla
-
1007 Bokhylla
Axel Einar Hjorth (1888-1959), Sverige. "Lovö", NK..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:53
-
3429 Bokhylla
Englesson. Bredd: 58 cm, djup: 39 cm, höjd: 204 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:22
-
3347 Bokhylla
mahogny. Bredd: 140 cm, djup: 28 cm, höjd: 75 cm, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:50
-
8244 Bokhylleskåp
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Laserat. Bredd..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:18
-
3338 Hängskåp
1800-tal, glasade dörrpar. Bredd: 60 cm. Djup: 31 ..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:42
-
3353 Hängskåp
1800-tal. Bredd: 68 cm, djup: 25 cm, höjd: 64 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:40
*
Telefonhylla
Läs mer om 50/60-tal
nr 894 1087
Telefonhylla
String, längd: 31, höjd: 18
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 maj 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/5 14:12:26 | 1 | 100 kr |
12/5 18:59:22 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
12 maj
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: skåp string telefonhylla
-
1007 Bokhylla
Axel Einar Hjorth (1888-1959), Sverige. "Lovö", NK..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:53 -
3429 Bokhylla
Englesson. Bredd: 58 cm, djup: 39 cm, höjd: 204 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:22 -
3347 Bokhylla
mahogny. Bredd: 140 cm, djup: 28 cm, höjd: 75 cm, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:50
-
8244 Bokhylleskåp
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Laserat. Bredd..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:18 -
3338 Hängskåp
1800-tal, glasade dörrpar. Bredd: 60 cm. Djup: 31 ..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:42 -
3353 Hängskåp
1800-tal. Bredd: 68 cm, djup: 25 cm, höjd: 64 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:40